dist
19 بهمن 1401 - 12:01

بسیج در خدمت زلزله‌زدگان/تشریح خدمات بسیج سازندگی در خوی

فرمانده بسیج سازندگی استان آذربایجان غربی از حضور بسیجیان جهادگر به طور خود جوش در مناطق زلزله زده خبر داد و گفت: بعد از وقوع زلزله 5.9 ریشتری در خوی 60 گروه جهادی در مناطق زلزله زده حاضر و به ارائه خدمات پرداختند.

حیرانی فرمانده بسیج سازندگی استان آذربایجان‌غربی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خصوص اقدامات جهادی انجام شده در زلزله اخیر خوی اظهار داشت: طی ساعات اولیه زلزله ۵.۹ ریشتر خوی به طور شبانه فراخونی برای گروههای جهادی شهرستان های ارومیه و چایپاره انجام و در همان زمان در محل حادثه مستقر شدند .

وی ادامه داد: فردای روز حادثه ۶۰ گروه جهادی به استعداد ۲۳۰ نفر روزانه در منطقه زلزله زده حاضر شدند و نسبت به توزیع چادر، پتو، اقلام بهداشتی، غذای گرم به همراه سایر دستگاه‌های خدمات رسان کمک رسانی کردند.

فرمانده بسیج سازندگی آذربایجان‌غربی با اشاره به سایر اقدامات جههلدی انجام شده عنوان کرد: نیروهای جهادی اقدام به ایجاد کمپ برای اسکان موقت کردند در این راستا گروههای جهادی اقدام به پخت روزانه 7 هزار پرس غذای گرم کردند و بین زلزله زدگان توزیع شده است.

حیدی اضافه کرد: طی زلزله خوی و تخریب واحدهای مسکونی لوازم منزل افراد زیر آوار مانده بوند که نیروهای جهادی اقدام به خارج کردن لوازم افراد می‌کنند.

فرمانده بسیج سازندگی ‌غربی از آواربرداری منازل تخریب شده در روستاهای قرق، امام کندی و شیرین کندی خبر داد و گفت: با خارج کردن در و پنجره واحد های مسکونی با ماشین آلاتی که سپاه دراختیار بسیج قرار داده است اقدام به آواربرداری انجام می‌شود  و امید است طی 10 روز آینده بحث آواربرداری به اتمام برسد.

حیدری تصریح کرد: در منطقه حمام سرویس بهداشتی و لباسشویی سیار در منطقه مستقر شده است و بحث خدمات رسانی همچنان ادامه خواهد داشت تا وضعیت مناطق زلزله زده تثبیت شود.

وی با اشاره به امدادرسانی و توزیع چادر توسط هلال احمر عنوان کرد: نیروهای چهادی با بازدید میدانی و به صورت لکه گیری اقدام به توزیع ۱۵۰۰ تخته چادر بین مردم آسیب دیده کرده است که علاوه بر چادر اقلام گرمایشی بین مردم توزیع شده است.

حیدری به استقرار نانوایی سیار در مناطق زلزله زده اشاره کرد و گفت: کمک های مردمی در منطقه جمع و توسط نیروهای بسیج سازندگی توزیع می‌شود و روزانه در ۱۰ هزار پرس غذای گرم دراین مناطق پخت و توزیع می‌شود .

فرمانده بسیج سازندگی استان آذربایجان‌غربی یادآور شد: با توجه به امکانات گروه ۵۳ مهندسی رزمی، که شامل ۵ دستگاه کمپرسی، ۲ دستگاه لودر، یک دستگاه بیل مکانیکی در حال آواربرداری هستند.

وی خاطرنشان کرد: پنج دستگاه بیل بکو، یک دستگاه کمپرسی در اختیار ماموریت آماربرداری هستند.

حیدری تاکید کرد: بسیج سازندگی تا پایان مراحل امدادرسانی در کنار مردم آسیب دیده هستند و جهادگران به طور خود جوش از استانهای دیگر همچون تبریز، اصفهان ،تهران، قم ... برای کمک رسانی در حاضر هستند و به ارائهخرمات می‌پردازند.

پایان پیام/

 

 

 

 

منبع: فارس
شناسه خبر: 1027262