dist
24 بهمن 1401 - 21:31

۲۲۴مدرسه در زلزله خوی آسیب دید/لزوم بازگشایی مدارس خوی

ارومیه -استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه ۲۲۴ مدرسه در زلزله خوی آسیب دید، گفت: تعطیلی مدارس در خوی به روند آموزش آسیب زده و بازگشایی مدارس در مناطقی که آسیب ندیده اند، ضروری است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدصادق معتمدیان عصر دوشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش آذربایجان غربی که در خوی برگزار شد، افزود: کادر آموزشی شهرستان خوی با عزم جدی و حضور ۱۰۰ درصدی در محل کار، در عادی سازی شرایط تحصیلی و زندگی در این منطقه پیش قدم باشند.

وی با اشاره به اینکه ۲۲۴ کلاس درس در خوی دچار آسیب شده‌اند، ادامه داد: مابقی مدارس مشکل جدی ندارند و برای عادی سازی شرایط شهر، بازگشایی مدارس الزامی است.

استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه سلامت و جان شهروندان دارای اهمیت بسیاری است، اضافه کرد: به جز مدارس تخریبی، مابقی مدارس باید دایر شود و ثبات و آرامش، لازمه عادی شدن زندگی در خوی است.

معتمدیان همچنین افزود: تمامی حوزه‌ها باید به شهروندان خدمات دهند و با کسانی که در این زمینه تعلل کنند، به صورت جدی برخورد شده و سهمیه آرد نانوایی‌های تعطیل قطع می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه مسئولان بیشتر از مردم پیگیر عملیات بازسازی واحدهای مسکونی هستند، یادآور شد: معاندان با شایعه سازی و بحث‌های روانی، در صدد ایجاد تشویش و ترس در مردم منطقه زلزله زده خوی می‌باشند.

معتمدیان با اشاره به اینکه صدا و سیما و رسانه‌ها در ایجاد آرامش شهروندان خویی نقش مهمی دارند، تاکید کرد: آموزش و پرورش باید با پیش قدم شدن در روند عادی سازی زندگی در خوی، به بازگشت مردم به زندگی روزمره کمک کند.

وی از اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان نیز خواست تا یک معاون مقیم در شهرستان خوی داشته باشد تا کار بازسازی و تعمیر مدارس با جدیت و سرعت پیگیری شود.

در این نشست معتمدیان طی گفت وگوی تلفنی با وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، خواهان تخصیص اعتبارات بیشتر و در اسرع زمان برای بازسازی مدارس خوی شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1036897