dist
08 آذر 1401 - 18:10

تدارک ۹۰۰ جهیزیه برای نوعروسان تحت پوشش کمیته امداد اردبیل

اردبیل- مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۹۰۰ سری جهیزیه برای نوعروسان تحت پوشش کمیته امداد تهیه و تدارک دیده شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا حسین‌نژاد عصر سه‌شنبه در مراسم اهدای جهیزیه به زوج‌های جوان در آستانه میلاد با سعادت حضرت زینب (س) در اردبیل اظهار کرد: در مناسبت‌های مختلف در سال‌جاری ۹۰۰ سری جهیزیه با کمک خیرین و کمیته امداد برای زوج‌های آماده ازدواج تهیه و تأمین شده تا این زوج‌ها زندگی مشترک خود را آغاز کنند.

وی تصریح کرد: در مرحله سوم با همراهی خیرین و افراد نیکوکار ۳۹۰ سری جهیزیه برای خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد به ویژه زوج‌های جوان تدارک دیده شده تا بتوانند با خوشی و سرور زندگی خود را آغاز کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: کمیته امداد برای تهیه این سری جهیزیه که شامل یخچال، تلویزیون، لباسشویی، جاروبرقی و فرش است بیش از ۱۰ میلیارد تومان هزینه کرده است.

حسین‌نژاد ارزش هر یک از بسته‌های جهیزیه را ۲۶ میلیون تومان اعلام کرد و افزود: تلاش ما بر این بوده تا نیاز اولیه زوجین برای شروع زندگی تأمین شود تا آنها بتوانند با خیال راحت زندگی مشترک خود را آغاز کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در سه مرحله در سال‌جاری کمیته امداد با همراهی خیرین و در یک اقدام حسنه در ترویج ازدواج آسان سعی کرده تا جهیزیه مورد نیاز زوجین را تأمین کند که بالغ بر ۹۰۰ سری جهیزیه بوده است.

حسین‌نژاد اضافه کرد: تلاش ما بر این است تا در کنار تأمین جهیزیه، فرصت اشتغال را نیز برای مددجویان و جامعه هدف تأمین کنیم تا آنها بتوانند نیازمندی خودشان را رفع کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل بیان کرد: برای ایجاد فرصت اشتغال کمیته امداد ۴۳۰ میلیارد تومان امسال تسهیلات و منابع کم بهره به جامعه هدف پرداخت می‌کند تا فرصت اشتغال برای ۷۰۰ نفر نیز فراهم آید.

منبع: مهر
شناسه خبر: 888781