dist
23 دی 1401 - 16:25

زنان و دختران پیشرانان قطار پیشرفت کشور هستند

معاون اول رئیس جمهور گفت: زنان و دختران پیشرانان قطار پیشرفت همه جانبه کشور هستند و توسعه همه جانبه، بدون آزادسازی ظرفیت اجتماعی زنان امکان‌پذیر نیست.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور، با تبریک ولادت با سعادت حضرت زهرا (س) و روز زن و روز مادر، گفت: زنان و دختران پیش‌رانان قطار پیشرفت همه جانبه کشور هستند و توسعه همه جانبه بدون آزادسازی ظرفیت اجتماعی زنان امکانپذیر نیست.

وی در نشستی صبح امروز جمعه به مناسبت میلاد حضرت زهرا (س)، که با اعضای مرکز شتاب‌دهنده اجتماعی مانا و باشگاه بانوان پیشرفت برگزار شده بود، افزود: زندگی با برکت حضرت زهرا (س) تمام ساحت‌های اجتماعی و خانوادگی را در برگرفته و در هر زمینه و ابعادی در اوج موفقیت قرار داشتند.

معاون اول رئیس جمهور با تأکید بر اینکه باید برای الگوبرداری از زندگی ائمه در کنار بُعد ماورایی و معنوی، حتماً به زندگی اجتماعی و ملموس آنان نیز توجه ویژه داشت، تصریح کرد: زندگی حضرت زهرا (س) و ائمه معصومین برای تمام دوران تاریخ قابل الگوبرداری است.

معاون اول رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود، فعال شدن زنان در فعالیت‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی را یکی از ملزومات اساسی پیشرفت در ایران اسلامی دانست و تصریح کرد: امروز زنان می‌توانند در تمامی عرصه‌ها و نیز حل مسائل معیشتی و اقتصادی مردم به دولت کمک شایان توجهی داشته باشند.

مخبر نمونه موفق این مشارکت و همراهی را در دوران پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس برشمرد و تاکید کرد: این مرکز نوآوری یکی از نمونه‌های مثال زدنی، برای فعالیت‌های جامع زنان در اجتماع و همزمان در بطن خانواده است بطوری که کارکردهای آنها در خانواده در ضمن فعالیت در اجتماع دچار خدشه نشود.

محمد مخبر همچنین تکثیر مراکز نوآوری خلاقانه اجتماعی را در همه استان‌ها و شهرهای کشور ضروری دانست و برنامه‌ریزی در این خصوص را خواستار شد و بر آمادگی دولت برای حمایت‌های لازم در این حوزه تاکید کرد.

وی همچنین در این نشست پس از شنیدن مشکلات و موانع قانونی فعالیت بانوان نوآور و فن‌آور در دستگاه‌های دولتی خاطر نشان ساخت: باید هر چه سریع‌تر با تعیین یک هویت قانونی و رسمی زمینه فعالیت آنان در دستگاه‌های دولتی فراهم شود.

معاون اول رئیس جمهور همچنین از تلاشگران این مرکز خواست تا با پیگیری و ایجاد یک ساختار جهادی کانال ارتباطی با دستگاه‌های دولتی برای اجرایی شدن ایده‌ها و نظرات این بانوان ایجاد نمایند.

گفتنی است محمد مخبر در این برنامه ضمن بازدید از این شتاب‌دهنده با ۳۰ نفر از بانوان فعال به گفتگو پرداخت. ضمن آنکه باشگاه بانوان پیشرفت با هدف ایجاد زیرساخت مناسب برای فعالیت فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی بانوان و مادران و شبکه سازی برای بانوان فعال اجتماعی از شهریور ۱۳۹۸ راه اندازی شده است. حمایت و تمرکز بر حل چالش‌های بانوان، ارائه خدمات متنوع و با کیفیت، تلاش برای توانمندسازی و افزایش اعتماد بنفس در بانوان و ایجاد شبکه‌ای از بانوان و مادران فعال اجتماعی از جمله دیگر اهداف این باشگاه است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 974690